CHIP i SZCZEPIENIE  +  UBEZPIECZENIE
Dlaczego dla szczeniaków to jest najważniejsze?


Twój ukochany szczeniak - SZCZEPIENIE i CHIP

Lista chorób jakie najczęściej przytrafiają się szczeniakom niestety nie jest krótka. Nie ma ras mniej i bardziej odpornych na choroby, a i nasze ukochane "kundelki" zapadają na nie równie często jak "championy". 
Na szczęście możemy nawet bardzo młodego pieska zaszczepić:

 • nosówka
 • parwowiroza
 • leptospiroza
 • choroba Rubartha (tzw. WZW)
 • wirus parainfluenzy
 • adenowirus
 • wścieklizna

Najlepszym zabezpieczeniem są dla szczeniaka szczepienia. Oczywiście nigdy nie mamy 100% gwarancji, ale jeśli traktujemy swoich pupili odpowiedzialnie to pomiędzy 5 a 16 tygodniem koniecznie poddajmy szczeniaki szczepieniom. Tej sprawy nie wolno nam zaniedbać. Już przy zakupie zapytajmy hodowcę, czy pierwsze szczepienia zostały wykonane. Lekarz weterynarii dostarczy nam niezbędnej wiedzy, poradzi i wykona stosowne szczepienia w odpowiednich terminach.

W Polsce możemy chipować psy od ponad 20 lat, ale nie mamy jeszcze w naszym kraju takiego obowiązku (to jest od dawna obowiązkowe np. w Wielkiej Brytanii). Gdy jednak chcemy wyjechać ze swoim pupilem zagranicę CHIP jest konieczny i podczas wyrabiania paszportu mamy obowiązek wyposażyć naszego psiaka w to mikro-urządzenie. Nasz pies będzie bezpieczny np. na okoliczność zagubienia się, a poza tym będziemy mogli mu kupić prawdziwe psie ubezpieczenie z dużym rabatem - nawet do 20%.

Twój ukochany szczeniak - UBEZPIECZENIE

Postęp medycyny w weterynarii jest imponujący. Lekarze dokonują cudów ratując życie naszych pupili - nie tylko po najprzedziwniejszych wypadkach, ale przede wszystkim Kiedy Pies Zachoruje.
Niestety nie ma jeszcze NFZ dla psów ;-) 
Koszty leczenia są często wysokie i długotrwałe. Przed poważnymi i zwykle nieoczekiwanymi wydatkami może uchronić nas tylko UBEZPIECZENIE!

Nowoczesne i Kompleksowe Ubezpieczenie PSA:

 1. zwrot kosztów leczenia psa w chorobie
 2. zwrot kosztów leczenia psa po nieszczęśliwym wypadku
 3. zwrot kosztów eutanazji psa
 4. zwrot kosztów zbiorowej kremacji psa
 5. odpowiedzialność cywilna właściciela

Dobre i nowoczesne ubezpieczenie nie wyklucza żadnej rasy i nie wyłącza psich wad genetycznych. Im wcześniej zakupimy ubezpieczenie tym lepiej.
Pies ubezpieczony przed 3 rokiem życia może mieć dożywotnią ochronę. Najmłodszy piesek jakiego można objąć ochroną to już 8 tygodniowy szczeniak. To wiek w jakim zwykle kupujemy szczeniaka. Jeśli właściciel lub hodowca nie zdążył go jeszcze ubezpieczyć zróbmy to bez zwłoki.

Triada Zdrowia Twojego pupila: 

CHIP i SZCZEPIENIE

+ UBEZPIECZENIE

Zawsze możesz zadzwonić po nieodpłatną poradę.
Pomagam w zakupie ubezpieczenia online.
Jarosław Kaczmarek
tel. 600 148 603

Druki i dokumenty: